Panie i Panowie nadchodzi SMOKING!

beckham8 252x300 Panie i Panowie nadchodzi SMOKING!

metrosexualisme.blogspot.com

Smoking to jeden z bardziej eleganckich strojów wieczorowych dla mężczyzn. W hierarchii męskiej mody znajduje się na drugim miejscu zaraz po królu fraku. Wiecie jaką długą drogę przebył, aby zająć tak zaszczytne miejsce w męskiej garderobie?

Zrobimy małą podróż w czasie do 1886 roku. Prekursorem współczesnego smokingu był Książę Walii, późniejszy Edward VII, który zaczął ubierać krótką czarną marynarkę zamiast popularnego wówczas fraka. Zaproszony do księcia gość, bogaty nowojorczyk James Brown Potter był wręcz zachwycony nowym, lansowanym przez Księcia Walii trendem.  Modę tą przeniósł do Stanów Zjednoczonych, gdzie po raz pierwszy została zaprezentowana w Nowym Jorku w klubie Tuxedo, stąd też wzięła się jego amerykańska nazwa.

T2 Panie i Panowie nadchodzi SMOKING!

via: thestyleking.com

Moda na smoking przyjęła się na tyle dobrze, że do dziś nie wychodzi z klasycznego kanonu męskich strojów wizytowych. W latach 60-tych i 70-tych wprowadzono do stroju nowe elementy materiałowe: brokaty, koronki i hafty, które pojawiały się między innymi na klapach marynarek.  Zaczęto odchodzić od formalnego stylu smokingu. Symbolem tego okresu stał się Woody Allen, który podczas jednego z wystąpień eskortował ówczesną pierwszą damę Betty Ford, ubrany w smoking oraz trampki.

Corbis BE064731 Panie i Panowie nadchodzi SMOKING!

via: .corbisimages.com

Koniec lat 80-tych i początek 90-tych przyniósł jednak powrót do korzeni i tradycji. Nastąpiło odrodzenie świetności smokingu. Dzisiaj to niezbędny element stroju, kiedy wybieramy się na uroczystości, a na zaproszeniu widnieje nota „black tie”, „evening dress”, „cravate noire”, czyli na wieczorne imprezy po godz. 19.00. Wyjątkiem od tej reguły są śluby i wesela, gdzie smoking można założyć bez względu na planowaną godzinę rozpoczęcia uroczystości.

Podstawowe elementy smokingu to:

  • czarna marynarka, jedno- lub dwurzędowa , z charakterystycznymi, jedwabnymi lub atłasowymi klapami,
  • spodnie z atłasowym lampasem,
  • szeroki atłasowy pas,
  • biała koszula z łamanym kołnierzykiem,
  • muszka w czarnym kolorze.

Ważnym elementem smokingu są także dodatki:

  • gładkie buty (mile widziane lakierki) w kolorze czarnym,
  • czarne skarpetki,
  • czarne spinki do mankietów,
  • poszetka, czyli biała chusteczka wkładana do kieszonki w marynarce.

O tym jak wyglądać nienagannie na uroczystych przyjęciach wiedzą gwiazdy i celebryci, którzy mają za sobą sztab stylistów podpowiadający im co na siebie włożyć, aby przestrzegać etykiety i wyglądać zachwycająco.  Na tych Panach warto się wzorować i podglądać ich styl:

Daniel Craig

84982666 Panie i Panowie nadchodzi SMOKING!

via: blogcdn.com

George Clooney

gg2012clooney Panie i Panowie nadchodzi SMOKING!

via: x17online.com

Brad Pitt

brad pitt tuxedo Panie i Panowie nadchodzi SMOKING!

via: 1designer-clothing.com

Barack Obama

610x Panie i Panowie nadchodzi SMOKING!

via: cache.daylife.com

Gary Oldman

oscars gary oldman paul smith tux Panie i Panowie nadchodzi SMOKING!

via: 2.bp.blogspot.com

Ryan Gosling

Ryan Gosling Salvatore Ferragamo Blue Shawl Collar Custom Made Tuxedo Panie i Panowie nadchodzi SMOKING!

via: upscalehype.com

A jak wam się podoba smoking w wersji kobiecej?

 Panie i Panowie nadchodzi SMOKING!

via: cdn.trendhunterstatic.com

Jak widać smoking to nie jest zapominany strój męski, wręcz przeciwnie. To ponadczasowa klasyka, która powinna znaleźć zaszczytne miejsce w garderobie każdego mężczyzny bez względu na wiek. Tym bardziej, że smoking wcale nie musi kosztować fortuny! Chcesz wyglądać jak George Clooney czy Daniel Craig skorzystaj z oferty sklepu wzorcownia-online.pl

share save 120 16 Panie i Panowie nadchodzi SMOKING!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>