Sylwestrowe i karnawałowe stroje wieczorowe Vintage – czyli jak olśnić facetów i wzbudzić zazdrość koleżanek?

vintage3 Sylwestrowe i karnawałowe stroje wieczorowe Vintage – czyli jak olśnić facetów i wzbudzić zazdrość koleżanek?

Cóż, tak już mamy! Ciuchów nigdy nie mamy w nadmiarze. Prawda niezaprzeczalna. Co więcej, która z nas nie miewa tego problemu, że stając przed szafą, nie ma co na siebie włożyć? No która?

 

Oficjalne imprezy, bale sylwestrowe i karnawałowe maskarady, zawsze przyprawiają nas o ból głowy. W co się ubrać, jak olśnić towarzystwo i spowodować, że pozostałe panie zzielenieją z zazdrości? Jak dobrać idealny fason, kolor, dodatki… Jak poczuć się wyjątkowo i wyglądać obłędnie? Nie popełnić modowego faux pas, albo nie daj Boże, pojawić się w takiej samej kreacji, co inna uczestniczka naszej imprezy? Osoba, która pozbawiłaby ludzkość tych stresów i problemów, zasługiwałaby równocześnie na Nobla, Oskara i co najmniej Order Uśmiechu… Naturalnie strój Ewy nie jest rozwiązaniem i wręcz odpada, chyba, że wybieramy się na bal naturystów.

 

Tak, każda z nas ma swoje ulubione sieciówki, firmy i marki. Ich oferta jest jednak tak masowa i powszechnie dostępna, że prędzej czy później musi się zdarzyć, że przez cały wieczór, zamiast dobrze się bawić, będziesz się zastanawiała, która z Was wygląda lepiej w tej samej kreacji. Naturalnie, wiele potrafią zmienić dodatki, ale i tak nie życzę Ci takiego stresu. Nie lepszym rozwiązaniem są bazary i bazarki, a są dziewczyny i panie, które lubią się tam ubierać. Nie zawsze z korzyścią dla siebie, no i z klasą. Co jednak robić jeżeli mamy pod rząd kilka pprzyjęć, wesel, imprez firmowych, a towarzystwo często powtarza się w jakimś stopniu? Zwłaszcza wesela potrafią być nie lada wyzwaniami. I finansowymi i towarzyskimi. Zazwyczaj nie chcemy dwa razy pojawiać się w tej samej kreacji, a kupowanie kilku sukienek wieczorowych w roku, potrafi zrujnować każdy budżet.

 

Rozwiązania naszych problemów można poszukać w sklepach i butikach second hand. Zwłaszcza te, posiadające ofertę oryginalnej odzieży Vintage, są godne naszej uwagi i polecenia. Dlaczego? W Vintage second handzie nie znajdziesz dwóch takich samych wzorów, a ryzyko, że ktoś z naszego otoczenia będzie w posiadaniu podobnej kreacji jest skrajnie niskie, porównywalne z trafieniem szóstki w lotto. Vintage, to gwarancja unikalności, świetnego krawiectwa, oryginalnych krojów, wyjątkowych materiałów i wzorów. Dziesięć, dwadzieścia, pięćdziesiąt lat temu, po prostu szyło się też inaczej. Lepiej. Moda miała za zadanie uwypuklić pozytywne cechy naszych figur i ukryć te, z których nie zawsze jesteśmy zadowolone. Świetne wykroje, materiały, które opisują i otulają figurę, podkreślają sexapil. Wreszcie, spod igieł producentów, projektantów, czy krawców wychodziły krótkie serie, a czasami nawet pojedyncze egzemplarze. Te ostatnie pojawiają się na rynku modowym niezmiernie rzadko i najczęściej można je zobaczyć na czerwonych dywanach w Hollywood, albo spoczywają niestety ukryte przed zazdrosnym wzrokiem innych w garderobach gwiazd filmowych, żon szejków i multimilionerów. Naprawdę wiele osób, byłoby w stanie zabić, dla oryginalnej sukni Grace Kelly, czy Marlin Monroe.

 

My nie musimy tego robić. Wystarczy dobrze rozejrzeć się w swojej okolicy, lub po prostu skorzystać z Internetu. Można w nim znaleźć wiele sklepów online z retro ciuchami. Tymi sprzed lat kilkunastu, rzadziej sprzed kilkudziesięciu. Co więcej, można w nich dokonać zakupów za niewielkie pieniądze, otrzymując w zamian unikalną kreację. Na co warto zwracać uwagę zkupując takie stroje? Naturalnie, musimy się dobrze w niej czuć. Musi być w naszym „typie”. To jest podstawa. Idealnie dobrana do figury, w naszym rozmiarze (część sklepów internetowych podaje nie tylko rozmiarówki – warto pamiętać, że odzież pochodząca z zagranicy, często różni się rozmiarami, typami sylwetki) i pasująca do naszych indywidualnych wymiarów. Nie może być za ciasna, to podstawa. Druga kwestia to aspekt modowy. Nie każda z nas czuje się dobrze w ekstrawaganckich ciuchach, a i nie każda impreza nadaje się do podkreślania i „lansowania” naszej wyjątkowości. Warto więc brać pod uwagę obowiązujące trendy, kolory, fasony. Kolejne kryterium to jakość, czyli materiał, z którego nasza wieczorowa kreacja została uszyta i jej stan. Nawet obłędnie wyglądająca sukienka z lat siedemdziesiątych wykonana ze stylonu, nie jest warta męki jaką w niej przeżyjemy spływając potem. Nawet na imprezie w klimatach PRL, sorry. Zawsze najlepszym rozwiązaniem są naturalne materiały ew. z niewielkimi domieszkami. A co z jakością? No właśnie, większość sklepów, zwłaszcza „wagowych”, ma odzież, która w swoim modowym życiu zazwyczaj wiele już przeszła. Tu trzeba dokładnie obejrzeć strój i zobaczyć, czy jesteśmy w stanie zaakceptować mankamenty i ewentualne uszkodzenia. Zupełnie inna ofertę będą miały butiki second hand, które stawiają na idealną jakość. W nich nie ma opcji, żeby nasza kreacja była zniszczona, rozpruta na szwach, pozaciągana etc. Na stronach interetowych bezwzględnie warto czytać opisy produktów i zwracać uwagę na ich stan. Za jakość trzeba płacić, ale zazwyczaj i tak zdecydowanie mniej niż w sieciówkach (poza granicami naszego kraju sytuacja wygląda inaczej i za oryginalny Vintage z marszu trzeba zapłacić przynajmniej 4-5 razy więcej), nie wspominając już o kreacjach nawet naszych rodzimych projektantów. Tak więc, za niewielkie pieniądze możemy mieć naprawdę unikalne i zjawiskowe ciuchy na małe i duże wyjścia.

 

Poniżej prezentujemy kilka wybranych przykładów strojów wieczorowych Vintage, sukni balowych, retro sukienek, fraków, smokingów, surdutów – z oferty sieci Butików Wzorcownia i sklepu internetowego www.WZORCOWNIA-online.pl

Jak Wam się podobają takie propozycje?

vintage3 Sylwestrowe i karnawałowe stroje wieczorowe Vintage – czyli jak olśnić facetów i wzbudzić zazdrość koleżanek?vintage2 Sylwestrowe i karnawałowe stroje wieczorowe Vintage – czyli jak olśnić facetów i wzbudzić zazdrość koleżanek?vintage4JPG Sylwestrowe i karnawałowe stroje wieczorowe Vintage – czyli jak olśnić facetów i wzbudzić zazdrość koleżanek?fraki Sylwestrowe i karnawałowe stroje wieczorowe Vintage – czyli jak olśnić facetów i wzbudzić zazdrość koleżanek?

share save 120 16 Sylwestrowe i karnawałowe stroje wieczorowe Vintage – czyli jak olśnić facetów i wzbudzić zazdrość koleżanek?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>