Vintage w Jerozolimie – już w sobotę, 1 grudnia!

VINTAGE W JEROZOLIMIE

Impreza modowa

Al. Jerozolimskie 57, 01.12. 2012, od 10.00 do 21.00

wjazd free! 

Zapraszamy na pierwszą taką imprezę w Warszawie, całkowicie poświęconą modzie Vintage.

OTWARTY BAZAR VINTAGE

Przewietrz szafę – najlepiej ubrane warszawianki przynoszą do nas swoje ciuchy! Sprawdź to, lub dołącz się -zgłoszenia na: julsok@poczta.onet.pl.

11.00 – 19.00 – DYNASTIA Photo Booth – Gdzie jest Vintage? – zrób sobie zdjęcie w kreacji jak z Dynastii – na bogato, czyli suknie wieczorowe z lat osiemdziesiątych – otwarte warsztaty – można będzie się przebrać w ciuchy ala Carringtonowie i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

CIASTA by Pola Tyszowiecka – zamówienia na ciasta świąteczne i konsumpcja na miejscu – mniam!

WINYLE - będzie można posłuchać, kupić, sprzedać i wymienić…

o 17.00 – Wernisaż WYSTAWY FOTOGRAFII „Migawki o Vintage” - efekt warsztatów dla uczestników programu Migawki Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” zorganizowanych we współpracy z Wzorcownią.

Otwarcie pracowni SuSok i wielka wyprzedaż ciuchów z lat 80 tych i 90 tych.

 

W ramach Vintage w Jerozolimie planujemy następujące wydarzenia:

STOISKO Z WINYLAMI

- Muzyka z płyt winylowych puszczana na żywo – będzie można też kupić płyty z wyjątkowej kolekcji.

OTWARTY BAZAR VINTAGE

- najlepiej ubrane warszawianki pozbywają się ciuchów ze swoich szaf. Będzie też można spontanicznie przyłączyć się do wyprzedaży – zapraszamy wszystkie fanki mody Vintage do przynoszenia swoich skarbów – uwolnijcie swoje szafy – kupujcie, sprzedawajcie, wymieniajcie się!

ZRÓB SIĘ NA DYNASTIĘ

„Gdzie jest Vintage?” – stoisko butiku z modą Vintage z Grażyny 1, róg Puławskiej, a przy nim wyjątkowe warsztaty.

Od 11.00 do 17.00 będziemy robić zdjęcia wszystkim chętnym – w stylizacjach na bohaterów słynnej opery mydlanej.

Zbliża się karnawał, a ponieważ jest kryzys, to nie można inaczej, tylko NA BOGATO. Stawiamy na cekiny, futra, pióra, złoto, bufki i koronki – wybierz tegoroczną sylwestrową kreację i zapozuj ze znajomymi do pamiątkowego zdjęcia.

Zrób sobie zdjęcie w konwencji Dynastji – wciel się w Alexis, Cristal, lub Blake’a Carringtona – poczuj się jak bohater serialu Dynastia. Nie trzeba się zapisywać! Zdjęcia wysyłamy od razu na skrzynkę mailową uczestników. Zdecyduj się kim będziesz: Alexis, Cristal, Jessicą, a może Fallon? 

Stoisko Bryza Vintage – ciuchy z metkami z butiku Bryza z ul. Brackiej.

Otwarcie pracowni kostiumograficznej SuSok Intelligent Styling – wielka wyprzedaż kostiumów i ciuchów Vintage.

Ciasta – Pola Tyszowiecka – autorka najpyszniejszych ciast warszawskich kawiarni będzie sprzedawała swoje wspaniałe wypieki i zbierała zamówienia na świąteczne ciasta m.in. brownie buraczane, pierniki itp.

Biżuteria Mai Pietruszki – pomysł na prezent na gwiazdkę, lub uzupełnienie kreacji – dostępne na stoisku utalentowanej designerki.

WERNISAŻ MIGAWKI O VINTAGE

Od 10.00 będzie można zobaczyć zdjęcia, a o 17.00 zapraszamy na wernisaż dziewięciu młodych fotografów związanych z tegoroczną edycją MIGAWEK, czyli kursu fotografii dokumentalnej, organizowanego w ramach Aniamtorni Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, młodych twórców, zajmujących się na co dzień fotografią dokumentalną, poprosiliśmy o zmierzenie się z tematem mody i kreacji. We współpracy z kultową warszawską siecią butików second hand Wzorcownia, powstały autorskie serie zdjęć, opisujących tą samą sytuację na różne sposoby. Twórcy wykorzystali obserwatorski zmysł dokumentalisty i eksperymentując z formą sesji modowej, stworzyli fotografie różnorodne zarówno pod względem techniki jak i indywidualnego podejścia do tematu. Ich wspólnym mianownikiem jest termin VINTAGE, a dzięki temu, że opisywali tę samą sytuację dziwacznej imprezy w pustym mieszkaniu – jak na dłoni widać tu autorski charakter zdjęć.

Zapraszamy o 17.00 na lampkę wina i spotkanie z twórcami.

 

Swoje fotografie zaprezentują:

Agata Banaś

Małgorzata Dębińska

Daniel Kęska

Sonia Orlewicz Zakrzewska

Paulina Małyska

Małgorzata Mucha

Krzysztof Pacholak

Ola Przerwa

Justyna Selke

 

kontakt do organizatora

Julia Sokolnicka

tel.: + 48 606 682 662

jerozolima Vintage w Jerozolimie   już w sobotę, 1 grudnia!

share save 120 16 Vintage w Jerozolimie   już w sobotę, 1 grudnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>